21 Haziran 2016

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf Çekiminin bir çok alanda hizmet verilmektedir. Bizim Fotoğraf Çekimi için verdiğimiz hizmetler ise;

Reklam Fotoğrafçılığı, Kimse ürün satışı için çekilen fotoğraflarını bir amatör fotoğrafçıya teslim etmek istemez. Reklam fotoğrafçılığında en çok kullanılan fotoğraflar makro, seyahat, moda fotoğrafları, güzellik ve bakım ürünleri için çekilen fotoğraflar, araç fotoğraflarıdır. Reklam fotoğrafçılığı genellikle stüdyo ortamında yapılsa da dış mekan kullanımı da gerçekleştirilmektedir. İçer de ya da dışarıda reklam fotoğrafçılığında ışık gibi değişkenler tamamen kontrol altındadır.

Reklam Fotoğrafçılığı


Fotoğraf Çekim Fiyatları


Mimari fotoğrafçılık, fotoğrafçılıkta mimari yapıların çekimi ile ilgilenen daldır. Mimari fotoğrafçılıkta kendine has güzelliği olan binalar, sıradan binalardan farklı özelliği fotoğrafa yansıtılarak dış tarafından veya içinden çekilir. Bazen sırf belgelemek için mimari çekim de yapılır. Mimari fotoğrafların çok iyi bir bakış açısı, kendi içinde dinamiği olmalıdır. Simetrik bir fotoğraf çekiliyorsa simetrisi kusursuz olmalıdır. Konu durağan olduğundan aslında çalışmak kolaydır. Mevcut ekipmanlar ve objektifler çekilecek fotoğrafı etkileyen en büyük etmenlerdir. İç mimari çekimlerde çoklukla geniş açılı lensler veya balık göz lensler kullanılır. Dış mekan mimari çekimlerde fiziksel zorluklardan dolayı süper geniş açılı lensler kullanıldığı olur.

Fotoğraf Çekimi

Tıbbi Fotoğrafçılık, başta cerrahi branşlarda, bunun yanı sıra dermatoloji gibi dahili branşlarda gerek hastanın tedavi hakkında bilgilendirilmesi, gerekse yaptığımız işin tarafımızdan değerlendirilmesi de fotoğraf çekmenin ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.

Emlak Fotoğrafçılığı, Ülkemiz, günümüzde 1950 yıllarında İnşaat Sektöründe büyük atılımlar yapan Amerika Birleşik Devletleri gibi İnşaat Sektöründe büyük atılımlar yapmakta.

ABD genelinde gelişen inşaat sektörü, emlakçıların sayısının artmasına yol açtı ve bu artış sektörde rekabet ortamı yarattı. Bu rekabet ortamının bir sonucu olarak internetin de hayatımıza girmesinin etkisiyle, emlakçılar portföylerini pazarlarken farklı teknikler kullanarak müşterileri kendilerine çekmenin yollarını buldular.

Bu tekniklerin en bilineni, portföyün internet üzerinden yapılan tanıtımlarında profesyonel çekim teknikleri uygulayan uzmanlardan destek almak…

ABD’de yapılan araştırmalar profesyonel çekim teknikleri uygulanan ilanların:

  • %61 oranında daha fazla incelendiği,
  • Diğer ilanlara göre metrekare başına %47 daha fazla fiyat biçildiği,
  • Bilhassa 300.000 Amerikan Doları üstünde değer biçilen gayrimenkullerin satılma oranını bariz bir şekilde arttırdığı Tespit edilmiştir.
TÜRKİYE’DE İSE:

Ülkemizde emlak piyasasına profesyonel fotoğrafçılık henüz tam olarak adım atmış değil. Maksimum kazanç elde edilen sektörlerde, her meslek uzmanı tarafından icra edilir, bir fotoğrafçı, emlak tanıtma konusunda herhangi bir teknik bilgiye sahip değildir ve aynı şekilde emlakçılar da fotoğraf işinde uzman olmak zorunda değildir…