21 Haziran 2016

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Çekimi: Firma tanıtım filmi günümüz şartlarında şirketlerin rekabet güçlerini arttırmak amacıyla yapmaları gereken tanıtım faaliyetleri çok çeşitlilik göstermektedir. Bunların başında ürün ve hizmet şartlarının en kısa ve etkili anlatım yöntemi olan, belirli bir estetik ve akıcılıkla hazırlanmış tanıtım videolarıdır.

Tanıtım Filmi Aşamaları Nelerdir

Tanıtım filmi çekimi, diğer yöntemlerden farklıdır ve ayrı bir uzmanlık alanı gerektirir. Başarılı bir sonuç elde edebilmek için bu aşamaların hepsini takip ediyoruz ve özenli bir şekilde tanıtım filminizi çekiyoruz.

 

ÖRNEK VİDEOLARIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ!

 

TOGA Medya Tanıtım Filmi Çekim Aşamaları aşağıda ki sıralamayı takip eder.  (Bütçeye ve yayın mecrasına göre değişiklik göstermektedir.)

FİKİR AŞAMASI (Development)

  • Fikir ve Bütçeleme

YAPIM ÖNCESİ (Pre Production)

  • Önce bir kompozisyon belirliyoruz.
  • Çekim yapılacak alanları planlara göre ayırıyoruz.
  • Tanıtım metni hazırlıyor ve verilmesi gereken mesajlar belirliyoruz.
  • Oyuncu – Sunucu – Seslendirmen Seçimi yapıyoruz (Talebe göre değişiklik göstermektedir)
  • Bütçeye uygun ekip kurulumu, Ses, ışık, görüntü, prodüksiyon, reji, sanat, kostüm, makyaj ekipleri
  • Bütçeye uygun ekipman seçimi
  • Çekim Programı (Call Sheet) Gün gün, saat saat çekiminizin programı.

YAPIM AŞAMASI (Production)

Tanıtım filmi “yapım aşaması” planlar, hazırladığımız programa uygun bir şekilde çekilir.Yapım aşaması (production), bir çok ekibin entegre çalışması gereken, görev dağılımının mükemmele yakın olması gereken bir periyottur. Görüntü, ışık ve ses mükemmel olsa bile zaman bu aşamada çok önemlidir. Reji ekibinin işini iyi yapması, sanat ekiplerinin tecrübeli ve hızlı olması, prodüksiyonun eksiksiz hazırlık yapması bu sürecin sorunsuz (baş ağrısız) geçmesini sağlar.

YAPIM SONRASI (Post Production)

Post prodüksiyon süreci, çektiğiniz tüm görüntüleri (footageları) kurgucuya, koloriste ve sesçiye (miksajcıya) teslim ettiğimiz bir aşamadır. Tanıtım filminin baskın rengine, planlarının uzunluğuna, kullanılacak müziklere, ses efektlerine, yönetmen eşliğinde karar verilir. Hatta bu sürece firmada dahil olur çoğu zaman. Tanıtım filminin ritmi, verdiği duygu, istenilenin mesajlar bu aşamada veriyoruz.