22 Haziran 2016

TV Program Çekimi

TV Program Çekimi; Toga Medya olarak pre production’dan post production’a kadar her alanda yanınızda oluyoruz. Sizin için TV projelerinizi hazırlayabiliriz. Sponsorluğunuz da gerçekleştirilecek bir projenin yapımcısı olarak hizmet verebiliriz. Ayrıca TV’lerde, haber bültenlerinde yer almasını istediğiniz ürün ve firma haberlerinizi sizin için hazırlayacağımız TV BASIN BÜLTENİ ile tüm kanalların sizden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Toga Medya olarak bir çok tv programı hayata geçirdik. Daha önce çalıştığımız ve program yayınlattığımız tv kanalları; TRT Spor, TRT Çocuk, TRT Müzik, TRT Türk, TRT Avaz, TRT Belgesel, TRT 4K, Show TV, Atv, Kanal D, Kanal 7, TV8, FOX, NTV, CNN Türk, TGRT Haber, Halk TV, Bloomberg HT

Firma veya ürün haberinizin TV standardına uygun format ve kalitede çekim ve dijital montajı yapıldıktan sonra TV kanallarına gönderimi tarafımızdan yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOGA Medya Tv Programı Çekim Aşamaları Aşağıda ki sıralamayı takip eder. (Bütçeye ve yayın mecrasına göre değişiklik göstermektedir)

FİKİR AŞAMASI (Development)

  • Fikir-Finans-Senaryo-Bütçe

YAPIM ÖNCESİ (Pre Production)

  • Sunucu ve Oyuncu seçmeleri (Audition)
  • Ekip Kurulumu, Ses, ışık, görüntü, prodüksiyon, reji, sanat, kostüm, makyaj ekipleri
  • Ekipman Listesi Ses, ışık, görüntü ekipmanlarının bir listesi ve çekim programına göre uygunluğu ve ayarlanması.
  • Çekim Programı (Call Sheet) Gün gün, saat saat çekiminizin programı. Oyunculara ve ekibe dağıtımı.

YAPIM AŞAMASI (Production)

Tv Programı “yapım aşaması” planlar, hazırladığımız programa uygun bir şekilde çekilir.Yapım aşaması (production), bir çok ekibin entegre çalışması gereken, görev dağılımının mükemmele yakın olması gereken bir periyottur. Görüntü, ışık ve ses mükemmel olsa bile zaman bu aşamada çok önemlidir. Reji ekibinin işini iyi yapması, sanat ekiplerinin tecrübeli ve hızlı olması, prodüksiyonun eksiksiz hazırlık yapması bu sürecin sorunsuz (baş ağrısız) geçmesini sağlar.

YAPIM SONRASI (Post Production)

Post prodüksiyon süreci, çektiğiniz tüm görüntüleri (footageları) kurgucuya, koloriste ve sesçiye (miksajcıya) teslim ettiğimiz bir aşamadır. Tv Programının rengine, planlarının uzunluğuna, kullanılacak müziklere, ses efektlerine, yönetmen eşliğinde karar verilir. Hatta bu sürece yapımcı da dahil olur çoğu zaman. Tv Programının ritmi, verdiği duygu, istenilenin başarılıp başarılamadığı bu süreçte belli olur. Hatta Tv Programının kötü çekilen yerleri toparlanmaya çalışılır veya Tv Programından atılmaya karar verilir. Post prodüksiyon süreci bu yüzden çok önemlidir.

 

TRT HD ve TRT4K da yayınlanan hava Taksi programımız.

Bizim yaptığımız prodüksiyon çeşitleri nelerdir;